warsztatybebniarskie.com.pl / Warsztaty gry na cajonach

Warsztaty gry na cajonach

Warsztaty gry na cajonach można uznać  za alternatywę do warsztatów bębniarskich. Cajony - warsztaty
Szczególnie dla tych grup, które już z ta atrakcją się spotkały. Cajon to instrument przypominający drewniane pudełko. Pochodzi z Peru i wg legendy wywodzi się od skrzynek, na których w XVII grywali afrykańscy niewolnicy, przywiezieni tam przez Hiszpanów, gdy tamci zakazali im grać na bębnach.
W latach ’70 tych XX wieku cajonem zainteresował muzyk flamenco Paco de Lucia. Na potrzeby muzyki, którą grał poddał go lekkiej modernizacji umieszczając wewnątrz strunowe naciągi. Tak powstał cajon flamenco.
Na cajonie gramy siedząc nań okrakiem. Do warsztatów nie potrzebujemy więc krzeseł, co sprawia, że montaż i demontaż trwa szybciej. Warsztaty gry na cajonach sprawdzą się zatem w sytuacjach gdzie trudno o miejsca siedzące dla uczestników.
Samo prowadzenie warsztatów nawiązuje w znacznym stopniu do warsztatów bębniarskich, jednak brzmienie grupy staje się bardziej basowe i perkusyjne.
Do celów warsztatowych znakomicie sprawdzają się cajony wykonane ze sprasowanego kartonu, których brzmienie wzmocnione jest wewnątrz strunowymi naciągami.
Takie cajony możemy uczestnikom wypożyczyć lub wręczyć w ramach firmowego upominku. Z uwagi na płaskie powierzchnie łatwo można umieścić nich dowolną grafikę, logotypy czy reklamy.
Pamiątka taka  z powodzeniem może pełnić funkcję stołka przy kawowym stoliku. jego właściciel natomiast podczas towarzyskich uniesień w dowolnej chwili zmieni go w instrument, by  zaprezentować zdobyte na imprezie umiejętności.

Instruktor – Dominik Muszyński 

Artysta, Muzyk, Terapeuta, Muzykoterapeuta, Animator Kultury Etnicznej, Piercer.
Od blisko 30 lat specjalizuje się w muzyce perkusyjnej (Afro-Cuban, Zach. Afryka. Brazylia) nie tylko nagrywa i gra koncerty ale prowadzi też szeroką działalność warsztatową wykorzystując instrumenty perkusyjne głównie do integracji, edukacji, współpracy, otwierania i uwalniania emocji, komunikacji, muzykoterapii dynamicznej jak i muzykoterapia relaksacyjne.
Od 2020 związany ponadto z krakowskim Instytutem Gestalt gdzie pogłębia wiedzę z dziedziny psychoterapii.


Sprawdź nas i zarezerwuj termin.
+48 601 171 000 | biuro@etno.pl
Więcej naszych atrakcji integracyjnych, pokazowych i koncertowych znajdziesz na stronie www.etno.pl

 

Top