warsztatybebniarskie.com.pl / Warsztaty bębniarskie

Warsztaty bębniarskie

Warsztaty bębniarskie

warsztaty-bębniarskie
Warsztaty bębniarskie na firmowych eventach

Warsztaty bębniarskie określić można muzyczną metaforą pracy zespołowej.
Wykorzystują bowiem rytm, który jest jednym z najstarszych narzędzi międzykulturowej integracji.
Nie trzeba być muzykiem, żeby wspólnie zagrać. Dla zdecydowanej większości uczestników nasze warsztaty są  pierwszym kontaktem z bębnami.
Warsztaty bębniarskie przygotowane i prowadzone są przez doświadczonych muzyków i instruktorów.   Wykorzystują muzykę i egzotyczne instrumenty perkusyjne z różnych stron świata.
Specjalnie opracowane techniki w bardzo krótkim czasie sprawiają, że uczestnicy już przy pierwszym kontakcie z instrumentami potrafią na nich zagrać i wziąć udział we wspólnym występie z profesjonalnymi muzykami.
Oczywiście jedna godzina warsztatów nie uczyni nikogo wirtuozem. Jednak z pomocą autorskich technik udowadniamy, że grupa w tak krótkim czasie może wspólnie zagrać i opracować porywający utwór perkusyjny. Przy większych grupach, dla uzyskania lepszego efektu, warsztaty bębniarskie łączymy z warsztatami śpiewu tradycyjnych afrobrazylijskich pieśni oraz warsztatami tańca.
Uczestnicy wówczas zostają podzieleni na grupy i oddzielnie, pod okiem instruktorów ćwiczą rytm, melodię i kroki. Wszystko po to by na koniec znów się spotkań i zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. I wówczas okazuje się, że melodia pasuje do rytmu, rytm do kroków a kroki do bębnów a to z kolei generuje niewyobrażalne emocje. 

Nasze warsztaty są tak opracowane aby mogły być bez problemu przyswajane przez osoby mające pierwszy raz kontakt z bębnem i tworzeniem muzyki.

Aby tego dokonać uczestnicy muszą przyjąć zasady panujące w każdej orkiestrze:

    • umiejętność słuchania – dyrygent/lider daje znaki do odegrania konkretnych dźwięków
    • odpowiedzialność przed grupą – czasem jedna rytmiczna pomyłka ( a czasem celowe działanie) opóźnia rytm całej orkiestrya nawet jest w stanie rozbić wspólnie grany rytm.
    • umiejętność włączania się i wyłączania w odpowiednim momencie – rytmy podzielone są na sekwencje – w których grają określone grupy instrumentów
    • wzajemne wsparcie poprzez wspólną grę i trzymanie rytmu – uczestnicy grając w okręgu słyszą wzajemnie swoich sąsiadów. Ci, którzy szybciej opanują daną składową rytmu dają przykład sąsiadom.

Warsztaty gry na bębnach nieraz łączymy z warsztatami chodzenia po ogniu |www.firewalking.pl| lub tematycznymi pokazami tańca z ogniem  |www.fire-show.com.pl|

 

Warsztaty bębniarskie a boomwhackers.

boomwhackersDla grup, które niejedne warsztaty mają już za sobą i chciałyby spróbować czegoś nowego, polecamy – BOOMWHACKERS – warsztat wspólnej gry na nastrojonych, kolorowych rurkach. 
Są to wykonane ze specjalnego tworzywa, kolorowe, nastrojone tuby o jaskrawych barwach, które w zależności od ich długości przyjmują odpowiednią tonację.

Dźwięki wydaje poprzez uderzanie rurami o dowolne, przedmioty, własne ciało a także o ręce i nogi czy plecy innych osób, co dodaje warsztatom swoistego uroku.
Każdy kolor to inny dźwięk. Dzięki temu nawet osoby nie obdarzone muzycznym słuchem szybko uczą się (wzrokowo) na nich grać a prowadzący zajęcia muzyk- animator łatwo dzieli uczestników na dźwiękowe podgrupy, aranżując melodię.

Zobacz nasze warsztaty bębniarskie na filmie:

Sprawdź nas i zarezerwuj termin.

+48 601 171 000 | biuro@etno.pl
Więcej naszych atrakcji integracyjnych znajdziesz na stronie www.etno.pl

Top