Konferencje

KONFERENCJE

warsztaty bębniarskie
Warsztat bębniarski w roli konferencyjnego energizera

Po raz pierwszy wykorzystaliśmy bębny przy okazji konferencji w 2001 roku.
Zrobiliśmy to na próbę – nie spodziewając się specjalnych efektów.
Po trwającej blisko 2 godziny konferencji  grupie 150 osób wręczyliśmy instrumenty perkusyjne i zaanimowaliśmy do wspólnego wybijania rytmu.

Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania – w kilka sekund uczestnicy powstali i dali ponieść się wspólnej euforii. Mająca trwać 10 minut animacja przerodziła się w 2 razy dłuższe energetyzujące jam session.

Działanie to okazało się dużo bardziej ożywcze niż hektolitry wypijanej w międzyczasie czarnej kawy, czy będącego wówczas od niedawna na naszym rynku red bulla.
Przy okazji straciliśmy 1/4 instrumentów (uległy zniszczeniu) ale zyskaliśmy nowe doświadczenie i nowe pomysły.

Dlaczego akurat bębny?

Jak dobrze wiemy podczas trwania każdego sympozjum, czy konferencji poziom uwagi uczestników z biegiem czasu spada. Im dłużej trwa tym bardziej uczestnicy dyskretnie odliczają czas do końca.

Napoje energetyzujące czy kawa są w stanie oddalić fizycznie senność lecz nie są w stanie ożywić zainteresowania i skupienia. Nawet najciekawsza mowa/wykład/prelekcja najwspanialszego mówcy, skutecznie zostaje przytępiona brakiem jakiegokolwiek ruchu i interakcji.
Bębny i instrumenty perkusyjne są nośnikami rytmu i energii, która jest tutaj bardzo potrzebna.

Poprzez spontaniczną animację wybijamy gości z letargu. Odwołujemy się do tkwiących w każdym człowieku atawizmów. Przemawiamy uniwersalnym językiem.
Inicjując i tworząc rytm uwalniana jest wspólna energia i radość.

W ciągu kilku minut rytmicznego rezonansu dostrajamy pracowników do dalszego skupienia i uwagi. Działając w tym samym pomieszczeniu.

Prowadzimy animacje dla grup od 10 osób. Nasz rekord to animacja dla 1050 uczestników, chociaż nie istnieje tutaj bariera ilościowa. Zależnie od wielkości grupy animacje gry na bębnach trwają od 10-30 minut. Jesteśmy w stanie wypożyczyć do 300 instrumentów. Przy większych grupach proponujemy inne rozwiązania.

Bardzo często wzbogacane są rytualnym śpiewem oraz muzykoterapeutycznymi technikami relaksacyjnymi i mobilizującymi tak alby środki zainwestowane w konferencję miały efektywny wymiar.


Sprawdź nas i zarezerwuj termin.

+48 601 171 000 | biuro@etno.pl
Więcej naszych atrakcji integracyjnych znajdziesz na stronie www.etno.pl

Top