warsztatybebniarskie.com.pl / Warsztaty bębniaskie online

Warsztaty bębniaskie online

warsztaty-bębniarskie-online
Rysiek Bazarnik i Iza Kowalewska prowadzą warsztaty bębniarskie online

Warsztaty bębniarskie online są nasza odpowiedzią na ograniczenie możliwości organizacji imprez w związku z COVID-19.
Okazuje się, że wystarczy nieco zmodernizować program i aranżacja warsztatów bębniarskich online jest możliwa również zdalnie. Uczestnicy mogą wykazać się kreatywnością i zagrać razem także przez internet.
Idea  warsztatów bębniarskich online pozostaje ta sama: zabawa dźwiękiem, integracja, wspólne tworzenie, empatia kształtowana przez dźwięki.
Efekty są porównywalne z warsztatami bebniarskimi prowadzonymi na żywo.

Jak to możliwe?
Wiemy już, rytm jest jednym z najstarszych narzędzi międzykulturowej komunikacji i integracji. Wiemy też, że nie trzeba być wykształconym muzykiem, żeby nauczyć się jego składowych i zagrać wspólnie opracowaną kompozycję. Jest to oczywiście trudniejsze, ponieważ kontakt odbywa się z poprzez sieć i ekran monitora, możliwe są także delikatne opóźnienia.


Warsztaty bębniarskie online – korzyści

 • CENA – czyli dla wielu kryterium nadrzędne. Warsztaty bębniarskie online przeprowadzane zdalnie nie generując kosztów sali, cateringu oraz transportu uczestników i instrumentów.
 • KREATYWNOŚĆ – Uczestnicy grają na samodzielnie przygotowanych parainstrumentach perkusyjnych, którymi mogą być popularne przedmioty użytku domowego. arni, pojemniki, kosze na bieliznę, szafki, stołki, krzesła, deski do krojenia, Bębnem może stać się każdy, dostępny w domu przedmiot wydający dźwięk.
 • KONCENTRACJA – Uczestnicy wzajemnie się nie rozpraszają, zdecydowanie wyższy jest poziom koncentracji, co przekłada się na końcowy efekt.
 • REJESTRACJA – Warsztaty bębniarskie online dają możliwość nagrania całego procesu warsztatów bez dodatkowych kosztów. Możliwe jest także zmontowanie efektu końcowego w postaci teledysku.


Warsztaty bębniarskie online, podobnie jak zajęcia na żywo, przygotowane i prowadzone są przez doświadczonych muzyków, wykorzystujących rytmy i muzykę z różnych stron świata.
Specjalnie opracowane techniki w bardzo krótkim czasie sprawiają, że uczestnicy już przy pierwszych uderzeniach potrafią zagrać i wziąć udział we wspólnym występie online z profesjonalnymi muzykami.
Opracowane przez nas autorskie techniki sprawiają, że grupa po zaledwie godzinnych warsztatach może wspólnie zagrać i opracować porywający utwór perkusyjny.
Warsztaty bębniarskie online z powodzeniem łączymy z warsztatami śpiewu i tańca. Każdą konkurencję prowadzi oczywiście inny instruktor.

Warsztaty bębniarskie online opieramy na założeniu, że w sprawnie działającej firmie panują zbliżone zasady do sprawnie działającej orkiestry muzycznej:

 • UMIEJĘTNOŚĆ SŁUCHANIA – dyrygent/lider daje znaki do odegrania konkretnych dźwięków
 • ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRZED GRUPĄ – czasem jedna rytmiczna pomyłka (lub celowe działanie) opóźnia rytm całej orkiestry a nawet jest w stanie rozbić wspólnie grany rytm.
 • UMIEJĘTNOŚĆ WŁĄCZANIA SIĘ i wyłączania w odpowiednim momencie – rytmy podzielone są na sekwencje – w których grają określone grupy instrumentów. Każdy z uczestników ma do odegrania swoją partię w odpowiednim momencie. 
 • WZAJEMNE WSPARCIE,  poprzez wspólną grę i trzymanie rytmu – uczestnicy grając w okręgu słyszą wzajemnie swoich sąsiadów. Ci, którzy szybciej opanują daną składową rytmu dają przykład sąsiadom i wspomagają ich pilnując rytmu i tempa. 

Sprawy techniczne

Warsztaty bębniarskie  online prowadzimy wykorzystując profesjonalny sprzęt:

 • zewnętrzną kamerę full HD
 • studyjne oświetlenie z właściwym balansem bieli
 • atrakcyjne tło i scenografia, którą staramy się nawiązywać do tematyki warsztatów


To prawda  – COVID-19 znacznie ograniczył możliwość spotkań i bezpośredniego współtworzenia niektórych wydarzeń. Jednak dzięki warsztatom gry na bębnach online możemy nadal cieszyć się współtworzeniem muzyki i poczuć moc wspólnego rytmu. 

Sprawdź nas i zarezerwuj termin.

+48 601 171 000 | biuro@etno.pl
Więcej naszych atrakcji integracyjnych i eventowych znajdziesz na stronie www.etno.pl

Top